Plener Malarski w Kochanach

  • 10 października, 2023
  • 2 Min Read

🎨✨ Wernisaż II Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego – Pysznica 2023! ✨🎨

11 października 2023 roku był dniem pełnym magii i sztuki w malowniczej miejscowości Pysznica. To tutaj, w sercu tego urokliwego miejsca, odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy, będącej efektem projektu „Doświadczenia, które bawią i edukują”, wspieranego hojnością Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

🖌️ Artystyczne Dary: Znani artyści z całej Polski oraz nasi lokalni twórcy zainspirowali nas swoim talentem i pasją. Ich obrazy, pełne barw i emocji, przemawiają do serc i umysłów. Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się tą pasją z Wiceministrem Infrastruktury i Posłem na Sejm RP, Panem Rafałem Weberem, Wójtem Gminy Pysznica, Panem Łukaszem Bajgierowiczem, oraz wieloma innymi ważnymi osobistościami.

🎨 Sztuka ożywiona: Nasze utalentowane grono artystów postanowiło oddać hołd historii i tradycji. Malowali obiekty Żywego Muzeum Wsi i Rzemiosła Polskiego w Osadzie Kochany, uwieczniając w swoich pracach stare przeniesione i odnowione budynki, konstrukcje oraz maszyny. Ich obrazy są jak okno w czasie, przenosząc nas do minionych epok i pokazując, jak historia może być pięknie zachowana na płótnie.

🎶 Melodia Dźwięków: Wieczór wypełnił uroczy recital akordeonowy w wykonaniu utalentowanego Victora Czulińskiego, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli. Jego muzyka dodatkowo podkreśliła piękno naszych artystycznych dokonań.

🖼️ Spotkanie z Mistrzami: Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy, Pan Grzegorz Węglarz, zaprosił nas do bliższego poznania naszych artystów. Ich prace to prawdziwe arcydzieła, które teraz można podziwiać podczas godzin otwarcia Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy do odkrywania piękna malowniczych Kochan na wystawie!

Wejścia

9:00 ; 12:00 ; 15:00, w grupach minimum 10 osób po wcześniejszej rezerwacji

Lokalizacja

Kochany 8, Jastkowice gmina Pysznica koło Stalowej Woli

Zwiedzanie osady odbywa się wyłącznie w grupach minimum 10 osobowych po wcześniejszej rezerwacji. Organizujemy również konferencje, warsztaty tematyczne, plenery, grille.