Otwarcie Narodowej Galerii Niepodległości Polski 100

  • 14 października, 2022
  • 1 Min Read

To projekt malarski, który uwiecznia 100 wielkich ludzi, którzy piórem, pędzlem, muzyką, szablą, cierpieniem, ofiarą życia, patriotyzmem, szlachetną działalnością polityczną i dyplomatyczną najbardziej przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Tym ludziom oddajemy cześć, bo dzięki nim mamy własną Ojczyznę i jesteśmy wolnym narodem.

Otwarcie: 4.11.2022

Godzina: 12:00

Miejsce: Kochany 8 (Lasy Janowskie koło Stalowej Woli)


Galeria to poświęcenie pamięci 100 najbardziej zasłużonym ludziom, którzy piórem, pędzlem, muzyką, szablą, cierpieniem, ofiarą życia, patriotyzmem, szlachetną działalnością polityczną
i dyplomatyczną przyczynili się do odzyskania Niepodległości przez Polskę i Jej powrotu na mapę świata. Ten bogaty projekt malarski ma wielką wartość edukacyjną, patriotyczną, artystyczną, historyczną i wpisuję się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość ubogaci konferencja naukowa i część artystyczna.

Od 4.11.2022 galeria ta w sposób stały obecna będzie w obiekcie Państwa Koczwarów w Kochanach i udostępniana szerokiej publiczności według ustalonego porządku.

Wejścia

9:00 ; 12:00 ; 15:00, w grupach minimum 10 osób po wcześniejszej rezerwacji

Lokalizacja

Kochany 8, Jastkowice gmina Pysznica koło Stalowej Woli

Zwiedzanie osady odbywa się wyłącznie w grupach minimum 10 osobowych po wcześniejszej rezerwacji. Organizujemy również konferencje, warsztaty tematyczne, plenery, grille.