stalowka.net „Jedyne takie jasełka są w Kochanach”

  • 21 grudnia, 2017
  • 2 Min Read

Za kilka dni, tuż po świętach Bożego Narodzenia w Kochanach w gminie Pysznica rozpoczną się jasełka. To na unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie zaprasza wszystkich mieszkańców Stalowej Woli i okolic stalowowolski przedsiębiorca Zbigniew Koczwara.

– To jedyne takie jasełka. Miały być największe na Podkarpaciu a wyszły w Polsce. Zjeżdżają do nas ludzie z różnych okolic kraju – mówi Zbigniew Koczwara.

Zapytaliśmy dlaczego bożonarodzeniowy spektakl jest tak wyjątkowy? Okazuje się, że są one wystawiane na 20 hektarowej posesji pana Zbigniewa Koczwary i jego małżonki Haliny. Specjalnie na tę okoliczność powstała karczma z kuchnią, dekoracje, komnata Heroda, izba Marii, warsztat stolarski Józefa, szałas pasterzy, stajenka, zagroda dla zwierząt i widownia z zadaszeniem.

– Jednorazowo spektakl może oglądać 250 osób. Zaangażowaliśmy prawie 60 aktorów, którymi są mieszkańcy Jastkowic i okolic. Staramy się jak najwierniej odtworzyć biblijny przekaz – dodaje Zbigniew Koczwara. Niepowtarzalnego klimatu dodają zwierzęta i leśna sceneria. Są kozy, owce, wielbłądy i osły. I tak od 2014 roku. Widowisko jest adresowane zarówno dla dzieci od lat pięciu jak i osób starszych. Pan Zbigniew zaprasza całe rodziny.

Udział w jasełkach jest bezpłatny. Jak co roku zbierane są jedynie dobrowolne datki na cele charytatywne.

Każdy kto jest zainteresowany wyjazdem proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 15 824 42 90 po godzinie 19:00.

Autor: Magdalena Rodecka

Link do artykułu:

Wejścia

9:00 ; 12:00 ; 15:00, w grupach minimum 10 osób po wcześniejszej rezerwacji

Lokalizacja

Kochany 8, Jastkowice gmina Pysznica koło Stalowej Woli

Zwiedzanie osady odbywa się wyłącznie w grupach minimum 10 osobowych po wcześniejszej rezerwacji. Organizujemy również konferencje, warsztaty tematyczne, plenery, grille.