Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Pasja Męki Pańskiej wg św. Jana – Sandomierz 2026 | Kościół Świętego Ducha

22 marca @ 11:30 - 12:30

W dniu 22 marca 2026 roku o godzinie 11:30 w Kościele Świętego Ducha w Sandomierzu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Pasja Męki Pańskiej wg św. Jana, przygotowana przez Grupę Rekonstrukcyjną Żołnierzy Wojska Polskiego Wrzesień 1939.

To poruszająca inscenizacja łącząca elementy widowiska historycznego i duchowego przeżycia, która pozwala w szczególny sposób wejść w atmosferę Wielkiego Postu. Uczestnicy wydarzenia będą mogli doświadczyć refleksji nad sensem cierpienia, ofiary i nadziei, przedstawionej w formie artystycznej, opartej na Ewangelii św. Jana.

Wydarzenie w Sandomierzu to propozycja zarówno dla mieszkańców regionu, jak i turystów odwiedzających miasto, którzy chcą przeżyć czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych w sposób głębszy i bardziej świadomy.

Dlaczego warto wziąć udział?
– wyjątkowa forma przedstawienia Pasji Męki Pańskiej
– połączenie historii i duchowości
– klimatyczne miejsce – zabytkowy kościół w sercu Sandomierza
– wydarzenie dla całych rodzin

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wydarzeniami religijnymi, kulturą oraz historią do udziału w tej niezwykłej inscenizacji.

Details

Date:
22 marca
Time:
11:30 - 12:30
Event Category:

Organizer

Jastkowickie Stowarzyszenie Dziedzictwo i Pamięć
Phone
158244290
Email
biuro@jastkowice.com.pl

Venue

Kościół świętego Ducha w Sandomierzu
ul. Opatowska 10
Sandomierz, 27-600
+ Google Map
Wejścia

9:00 ; 12:00 ; 15:00, w grupach minimum 10 osób po wcześniejszej rezerwacji

Lokalizacja

Kochany 8, Jastkowice gmina Pysznica koło Stalowej Woli

Zwiedzanie osady odbywa się wyłącznie w grupach minimum 10 osobowych po wcześniejszej rezerwacji. Organizujemy również konferencje, warsztaty tematyczne, plenery, grille.